Ružomberok ponúkal známe hity, v popredí bola najmä CykloKorytnička

CykloKorytnička nedávno oslávila prvé narodeniny. 23-kilometrová cyklistická trasa z Ružomberka do Korytnice-kúpeľov, ktorá si za dvanásť mesiacov existencie našla stovky, možno až tisícky priaznivcov, sa stala hlavnou atrakciou, ktorú prezentovala ružomberská radnica na otvorení letnej sezóny v Lip

Ivana Milanová
Ilustračný obrázok k článku Ružomberok ponúkal známe hity, v popredí bola najmä CykloKorytnička
Zdroj: Mesto Ružomberok

Oficiálne zahájenie leta v našom regióne sa konalo v piatok 16. júna v areáli Tatralandie pri Liptovskom Mikuláši. Naše mesto tam zastupovalo oddelenie regionálnej politiky MsÚ, ktorého vedúca Gabriela Demčáková uviedla: „Médiám, ale aj širokej verejnosti sme predstavili nielen návštevníkmi overené ružomberské pozoruhodnosti a lákadlá, ale aj veľmi úspešnú CykloKorytničku."

O cyklotrasu, ktorá prechádza úsekom bývalej úzkorozchodnej železničky, a je upravená pre potreby cyklistov, je skutočne masívny záujem. „Využívame všetky spôsoby propagácie Ružomberka a dolného Liptova, preto sme na otvorení letnej sezóny nemohli chýbať. Dobre si uvedomujeme, že Liptov má čo ponúknuť nielen obyvateľom regiónu, ale svojou ponukou a originalitou je konkurencieschopný aj iným slovenským destináciám."

Podľa jej slov sa snaha Ružomberka uberá operatívnymi krokmi k tomu, aby bola účasť na cestovnom ruchu v našom regióne pozitívne stimulovaná. „Aj ružomberská radnica pripravuje balík opatrení, ktoré budú viesť k naplneniu tohto cieľa," dodala Demčáková.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Okrem CykloKorytničky bol na otvorení letnej sezóny prezentovaný napríklad aj známy projekt Hľadanie pokladov na Liptove – zábavno-dobrodružné poznávanie tajov a krás regiónu pre najmenších. Úvodná akcia leta s početnou účasťou novinárov, odbornej a laickej verejnosti prezentovala pre domácich aj zahraničných turistov to najlepšie z aktuálnej ponuky atrakcií Liptova.

Zdroj: Mesto Ružomberok