Petra Janigová Futbal

Ružomberok prišiel o víťazstvo v posledných sekundách

(ilustračné foto) Neuveriteľnú smolu mali futbalisti ružomberského MFK v poslednom domácom zápase jesennej časti proti Prešovu. O isté víťazstvo, ktoré si držali od 18. minúty, ich pripravil gól Tatrana v nadstavenom čase. Po záverečnom hvizde sa tak

V mrazivom počasí to dlhé minúty vôbec nebol futbal, ktorý by divákov dvíhal zo sedadiel. Napriek tomu bolo od úvodu jasné, že zápasová réžia bude v rukách domáceho tímu a Prešov sa dianiu iba prizeral. Ružomberčania súpera síce nevalcovali tak ako v minulých stretnutiach, ale na trávniku boli tým lepším mužstvom. V 18. minúte potvrdili svoju prevahu aj gólovo, po faule Liptáka na domáceho Hubera dostali od rozhodcu penaltovú príležitosť. Exekútorom bol kanonier Pavol Masaryk a kapitán Ruže sa z bieleho bodu nepomýlil – 1:0. O sedem minút dali o sebe vedieť aj futbalisti Tatrana, Krajníkovu delovku z 30-tich metrov Hrdlička horko-ťažko vytesnil.

Aj po zmene strán to bol zápas jediného tímu. Ružomberok súpera zatlačil už po prestávke a Diviš v bráne hostí sa zapotil hneď niekoľko krát. Prihárať mu začalo v 55. minúte. Skalákov roh preletel celým pokutovým územím až na ľavú tyč, ktorú lopta pečiatkovala zo všetkých strán, no podľa rozhodcu za čiaru neprešla. O chvíľu mal gól na kopačke Ďubek, jeho zakončenie z dvoch krokov ale prešovský gólman v páde zachytil a za seba nepustil ani sľubný pokus Hubera. Tutovky síce v ďalších fázach chýbali, no Ružomberok si po tri body išiel istým krokom. Nemalo mu v tom zabrániť ani vylúčenie Jurkemika v 79. minúte, lenže šťastnejším tímom boli nakoniec Šarišania. V nadstavenom čase sa Guba šikovne zbavil niekoľkých protihráčov a jeho strela s prispením nešťastného teču domáceho Greššáka zapadla presne k ľavej žrdi. Liptáci tak víťazstvo stratili v samom závere, naopak hostia po štyroch zápasoch dokázali na ihrisku súpera konečne streliť gól.

Hlasy trénerov:

Aleš Křeček, tréner Ružomberka: „Zápas sa mi ťažko hodnotí. Mali sme ho takmer neustále pod kontrolou, vypracovali sme si množstvo šancí, pokojne sa to mohlo skončiť aj 3:0 alebo 4:0. Prežívam najväčšie sklamanie, odkedy som v Ružomberku. Chlapci hrali dobre, v šatni som im nemal čo vyčítať."

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: „Ak by sme prehrali ďalší zápas v rade a navyše gólom z pokutového kopu, bola by to pre nás tragédia. Napokon sme dosiahli remízu šťastným gólom v samotnom závere stretnutia. Musím priznať, že súper bol lepší, najmä v prvom polčase. Po takomto vývoji sme s bodom maximálne spokojní. S výkonom však rozhodne nie, ten bol z našej strany jeden z najhorších na jeseň."

**MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0) **

Góly: 18. Masaryk (z 11 m) – 90.+ Guba, ŽK: 73. M. Jurkemik – 19. V. Macko, 89. Guba, ČK: 79. Jurkemik (Ružomberok), rozhodovali: Leško – Brendza, Bóllo, 1654 divákov

Zostavy:

MFK: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik – Š. Pekár (82. Gallo), A. Sloboda, J. Vavrík, Ďubek (74. Serečin) – Skalák, Masaryk Tatran: Jakub Diviš – Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Heidenreich – P. Petráš, Lipták (85. De Oliveira) – Pribula (46. Mariano Bernardo), V. Macko (70. Guba), Papaj – Coimbra