Tomáš Batiz Futbal Šport

Ružomberok s cenným víťazstvom: Proti Seredi za tri body

Futbalisti Ružomberka zvíťazili v 3. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy nad Sereďou.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok s cenným víťazstvom: Proti Seredi za tri body

Úvodná polhodina nepriniesla ani na jednej strane dramatické momenty, hráči oboch tímov sa ťažko vyrovnávali s premočeným terénom. Neskôr strela hosťujúceho Qoseho ani veľká šanca Takáča neskončili v seredskej bránke. Mustedanagič zaváhal v ďalšej veľkej šanci Ružomberka a do kabín sa išlo bez gólov.

Hostia sa dočkali vedúceho gólu v 54. minúte, keď presnú prihrávku Mustedanagiča premenil Gerec – 0:1. Obaja hráči si svoje úlohy po piatich minútach vymenili, Mustedanagič však z dobrej príležitosti nedokázal streliť druhý gól. Ružomberčania nepustili domácich do výraznej gólovej príležitosti, boli aktívnejší a svoje víťazstvo si bezpečne ubránili.

ŠKF iClinic Sereď – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

• Gól: 54. Gerec. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Jánošík, ŹK: Baéz – Macík, 361 divákov
  • Sereď: Nwolokor – Hučko, Michalík, Baéz, Kuzma (64. Špehar) – Morong, Menich, Lukáčik, Ba – Iván (75. St. Hillaire), Lačný (60. Pankaričan)
  • Ružomberok: Macík – Maslo, Kružliak, Kmeť (89. Jedinák), Qose – Gál-Andrezly, Takáč, Madleňák, Gerec (90.+1 Zsigmund) – Čurma, Mustedanagič (79. Kostadinov)