Tomáš Batiz Futbal Správy

Ružomberok stále bez prehry: Liptáci si z DAC odnášajú cennú remízu

Futbalisti Ružomberka remízovali v štvrtom kole Fortuna ligy s Dunajskou Stredou. Pre Liptákov je to druhá deľba bodov v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok stále bez prehry: Liptáci si z DAC odnášajú cennú remízu
Zdroj: MFK Ružomberok

Prvá vážna šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy, keď v 12. minúte po prihrávke Vidu sa dostal k strele Bayo, ale lopta letela tesne vedľa. O dve minúty neskôr prišla odpoveď Ružomberka, ale strela Gál-Andrezlyho bola nepresná. V 17. minúte išli do vedenia hostia, z prihrávky z ľavej strany sa z päťky presadil Tandir – 0:1. O dve minúty neskôr pozornosť Jedličku vyskúšal Gál-Andrezly. V 21. minúte skúšal strelu z diaľky Pačinda, ale Macík bol na mieste. V 23. minúte mohol vyrovnať K. Vida, ktorý po prihrávke Pačindu sa dostal do nájazdu, ale strelu Macík bravúrne chytil. V 25. minúte mal gól na kopačke Herc, ktorého strelu do „vinkla“ opäť bravúrne chytil brankár hostí. Dunajská Streda sa snažila o vyrovnanie, ale obrana Ružomberka obstála. V 39. minúte vyslal strelu z ľavej strany Šimčák, ale vedľa. V 42. minúte prišlo vyrovnanie, po centri Pačindu hlavičkoval pred bránu Bayo a Kristopher Vida z prvej skóroval – 1:1.

Druhý polčas sa začal radosťou hostí, do bránky trafil presne Tandir, ale bol v postavení mimo hry. V 54. minúte ľavačkou vyslal tvrdú strelu Kristopher Vida, loptou trafil hornú žrď. O minútu neskôr Kostadinov poslal strelu vedľa. V 58. minúte brankár Macík chcel rozohrať loptu, vypichol mu ju K. Vida a brankár Ružomberka ho zastavil len faulom. Nariadenú penaltu Pačinda premenil – 2:1. O vyrovnanie sa snažili Takáč aj Daniel, ale boli nepresní. V 69. minúte po rohovom kope pohrozil Tandir, ale hlavičkoval vedľa. V 72. minúte už hostia vyrovnali, strelu z 20 metrov sa presadil Qose – 2:2. V 77. minúte po centri Šimčáka Bayo poslal loptu len o centimetre vedľa brány, o dve minúty neskôr Šatka hlavičkoval nad. Do konca sa už skóre zápasu nezmenilo.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

• Góly: 42. K. Vida, 58. Pačinda (z 11 m) – 17. Tandir, 72. Qose

• FC DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kone, Šimčák – Herc, Kalmár, M. Vida (80., Záhumenský), Pačinda – K. Vida (88., Divković), Bayo

• Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč, Kostadinov (85., Kunca) – Daniel, Tandir, Gál-Andrezly