Ivana Milanová Správy Samospráva

Ružomberská ponuka je aj počas sviatkov bohatá

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, Vianoce. Aj počas nich bude pre verejnosť vďaka súboru akcií Ružomberský adventný kalendár 2017, dostatok podujatí a aktivít na vyplnenie voľného času pre všetkých záujemcov.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberská ponuka je aj počas sviatkov bohatá
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Do piatku 22. decembra môžete v centre mesta pri hoteli Kultúra zažiť Vianočné trhy. „V ponuke desiatok stánkov sú remeselníci napríklad so sviečkami, dekoráciami, lampášmi, textilnými, drevenými či prútenými výrobkami a 11 predajcovia občerstvenia," povedal riaditeľ Kultúrneho domu Andreja Hlinku Ján Pavlík. Táto mestská spoločnosť v spolupráci s radnicou pripravuje vianočné trhy aj tohto roku. Okrem predaja je každý deň od 15:30 na trhoch aj kultúrny program.

Ružomberok bude žiť aj cez sviatky. V utorok 26.12. sa chystá druhý ročník Štefanského behu, ale aj turistické výstupy na Predný Čebrať či Malý Salatín. A, samozrejme, aj viaceré Štefanské zábavy, aj priamo v Ružomberku.

Tradičný Vianočný koncert ružomberskej gospelovej skupiny Kéfas bude v tomto roku vo štvrtok 28. decembra od piatej podvečer v kostole sv. Petra a Pavla v Baničnom. Hosťom večera bude Juventus Oldies.

Do konca roka môžete v pracovných dňoch od jednej do štvrtej popoludní prísť do Björnsonovho domu na výstavu 30 rokov Ružomberského hlasu. Posledný deň roka redakcia výstavu odinštaluje, doterajší záujem verejnosti pozitívne prekvapil.

29. decembra je v Koniarni pripravený spomienkový turnaj v bleskovom šachu Pecka Open. V sobotu 30. decembra organizujú turisti výstup na Borišov, a na Silvestra si môžete vyvetrať hlavu vychádzkou na Brankovský vodopád či turistikou na Hrdoš, alebo Veľký Choč. Privítať Nový rok bude už tradične možné v Hýrošovom parku počas programu od 22:00, aj so slávnostným ohňostrojom po polnoci.

Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Novoročný kultúrny program ponúkne okrem iného aj koncert A. Zimányiovej a J. Buriana v ružomberskej synagóge. Dvojica známych umelcov odohrá svoje vystúpenie pre verejnosť v sobotu 6. januára od 16:00.

Sledujte kompletnú a aktualizovanú ponuku podujatí v meste a okolí na webstránke ruzomberok.sk v sekcii Kalendár akcií.

Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Najčítanejšie