Stolný tenis

Ružomberský stolnotenisový klub usporiadal domáci vrchol sezóny

V Ružomberku sa minulý víkend uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise telesne postihnutých športovcov. Účastníci londýnskej paralympiády potvrdili svoje postavenie a triumfovali v jednotlivých kategóriách.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberský stolnotenisový klub usporiadal domáci vrchol sezóny

Účastníci londýnskej paralympiády potvrdili svoje postavenie a triumfovali v jednotlivých kategóriách. V zmiešaných skupinách uplatnili prevahu hráči s menším zdravotným postihnutím. Počas prvého dňa zasiahli do súťaží vozíčkari. Za prekvapenie však možno považovať iba prvenstvo Lukáša Kližana v TT1 pred známejšími hráčmi Polkorábom a Barbierikom. V ostatných už prebiehalo všetko podľa predpokladov. V TT2 si Ján Riapoš v boji o postup do finále poradil s Rastislavom Revúckym 3:0 a vo finále s Martinom Ludrovským 3:2. V TT3 zvíťazil Ján Koščo, v TT4 Peter Mihálik (po triumfe nad svojim reprezentačným kolegom Andrejom Mészárosom 3:1), v TT5 Peter Staník. Medzi ženami v TT1–5 zvíťazila podľa predpokladov Alena Kánová.

V súťaži tímov TT1 – 5 zvíťazila Žarnovica A (Mihálik, Mészáros, Ščerba) nad Piešťanmi A (Koščo, Riapoš) 3:0. O deň neskôr sa začali súťaže stojacich. V kategórii TT6–7 zvítazil Gabiel Csémy, v TT8 obhájil titul strieborný z Londýna Richard Csejtey pred svojim tímovým partnerom Miroslavom Jamborom. V poslednej kategórii jednotlivcov TT9–10 sa podarilo zvíťaziť Attilovi Pódovi z Galanty. V súťaži družstiev TT6 – 10 patrí prvenstvo SKSTP Ružomberok, ktoré v zložení Jambor, Csernák, Hatala porazilo vo finále 5:4 bratislavskú Integru (Csejtey, Póda, Florián, Šimurda). V kategórii Open zvíťazil Attila Póda pred Richardom Csejteyom a Jozefom Kršiakom.