Ivana Milanová Iné športy Šport

ŠK Ružomberok: 95 rokov medzi nami!

Významné jubileum oslávia v tomto roku ružomberskí šachisti. Pred 95. rokmi, v roku 1922 sa v priestoroch Hotela Kultúra odohral vôbec prvý šachový turnaj v Ružomberku.

Ilustračný obrázok k článku ŠK Ružomberok: 95 rokov medzi nami!
6
Galéria

Milovníci kráľovskej hry si toto výročie pripomenú na tradičnom podujatí CHESSFEST 2017. Šachisti z Ružomberka na čele s predsedom klubu Marekom Zelnickým už v metropole Dolného Liptova zorganizovali európsky pohár družstiev MITROPA CUP, majstrovstvá Európy amatérov v šachu a množstvo mládežníckych majstrovstiev Slovenska.

Tento rok nebude výnimkov a Ružomberok bude hostiť hneď niekoľko šachových podujatí. Vôbec po prvýkrát v histórii sa v meste uskutočnia majstrovstvá sveta telesne hendikepovaných šachistov.

„O podujatie je obrovský záujem, čo nás veľmi teší. Prihlášky registrujeme aj z ďalekých krajín, napríklad z Kazachstanu, Indie, Maroka či Ruska,“ podotkol hlavný organizátor Marek Zelnický zo Šachového klubu Ružomberok.

Okrem tohto prestížneho turnaja sa v rámci ružomberského šachového festivalu odohrajú 26. 5. aj majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov, na druhý deň bude podujatie pokračovať jedným z najmasovejších turnajov na Slovensku – majstrovstvami Slovenska v rapid šachu, kde sa rozhodne o víťazoch až v 14 kategóriách.

Zdroj: Šachový klub Ružomberok

Následne, od 28. 5. do 5. 6. budú pokračovať majstrovstvá sveta, z ktorých vzíde aktuálny šachový majster, majsterka sveta, ale aj juniorskí majstri sveta. „Prví štyria v hlavnom turnaji, muži a ženy, budú zároveň nominovaní na najprestížnejšie šachové podujatie sveta, ktorým je šachová olympiáda v Gruzínsku v roku 2018,“ dodal Marek Zelnický.

Popri majstrovstvách sveta sa bude v Ružomberku hrať aj „B“ turnaj, a to 20. ročník medzinárodného šachového turnaja o pohár primátora mesta MONTANA FIDE OPEN Ružomberok 2017. „Ďalšou záujímavou atrakciou pre divákov bude bleskový turnaj, ktorý sa odohrá v rámci majstrovstiev sveta 4. 6.. Otvorený bude pre všetkých, teda aj pre neregistrovaných hráčov.

„Návštevníci sa môžu tešiť aj na množstvo sprievodých podujatí, či už šachovú simultánku s ružomberskou rodáčkou a FIDE majsterkou Monikou Motyčákovou, exhibičný zápas medzi Ruskom a zvyšnými krajinami sveta, na výlet pre účastníkov turnaja do aquaparku, ako aj ďalšie sprievodné akcie,“ informoval Marek Zelnický.

Zdroj: Šachový klub Ružomberok

Rýchle správy

Najčítanejšie