Tomáš Batiz Futbal

Skvelá forma Ružomberka pokračuje: Liptáci uspeli v Nitre

Futbalisti MFK Ružomberok uspeli v sobotnom stretnutí 12. kola Fortuna ligy na ihrisku FC Nitra. Liptáci tak nadviazali na úspešné taženie z predošlých zápasov.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá forma Ružomberka pokračuje: Liptáci uspeli v Nitre

V prvej desaťminútovke skromne zaplnené tribúny na štadióne pod Zoborom veľa vzruchu v pokutových územiach nevideli. Do prvej vážnejšej šance sa dostali domáci v 13. minúte, keď Faškovu strelu z hranice šestnástky brankár Macík s námahou vyrazil na rohový kop. O 9 minút neskôr sa o slovo opäť prihlásili nitrianski futbalisti. Po spolupráci Gatarič – Faško sa opäť v plnej kráse predviedol brankár Liptákov. Na prvý gól si hŕstka divákov musela počkať do 38. minúty. V nej Farkaš nešťastne tečoval strelu Takáča do vlastnej bránky a Ružomberok išiel do vedenia. Onedlho mohol byť náskok hostí už dvojgólový, no proti strele Regáliho výborne zakročil brankár Šípoš. Na prestávku odchádzali zverenci Jána Haspru s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu naskočili lepšie hostia. V obrovskej šanci sa najprv ocitol Takáč, no proti brankárovi Nitry nepochodil a onedlho sa Šípoš vyznamenal aj po nebezpečnej hlavičkovej koncovke Regáliho. Po hodine hry výborne zakombinovala dvojica Bobček – Takáč, no druhý menovaný si následne s koncovkou vôbec nepotykal. Potom sa už k slovu dostali domáci. V 71. minúte „nabil“ po peknej akcii Šefčík voľnému Chobotovi, ktorého umiestnená strela zvnútra šestnástky skončila v sieti a bolo 1:1. Nerozhodný výsledok však dlho nevydržal. Už o minútu Šefčík na opačnej strane v sklze fauloval v šestnástke Regáliho a hlavný rozhodca Kružliak nekompromisne ukázal na biely bod. Nariadenú jedenástku premenil Twardzik a „Ruža“ opäť viedla. V ďalšom priebehu sa Nitre už ani napriek snahe vyrovnať nepodarilo a Liptáci si po tesnej výhre odniesli spod Zobora všetky body.

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

• Góly: 71. Chobot – 38. Farkaš (vlastný), 73. Twardzik (z 11 m).