Aktualizované Tomáš Batiz Správy

Sledujte, čo sa valí na Ružomberok: Meteorológovia varujú pred orkánom, snežením aj dažďom!

Odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vydali viacero výstrah pre okres Ružomberok. Pozrite časy.

Ilustračný obrázok k článku Sledujte, čo sa valí na Ružomberok: Meteorológovia varujú pred orkánom, snežením aj dažďom!
Zdroj: iMeteo.sk

Na stránkach SHMÚ sa červenejú výstrahy pre náš okres. Najvyššia výstraha III. stupňa sa týka mimoriadne silného vetru na horách, ktorého rýchlosť má dosiahnuť až 160–180 km/h.

Táto výstraha podľa meteorológov platí do štvrtka 6.2. 00:00.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká a predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).“ upozorňujú odborníci pred vetrom na horách.

Nielen na horách

Silný vietor ale nebude fúkať len na horách. Je vydaná výstraha I. stupňa pre celý okres Liptovský Mikuláš pred silným vetrom.

"V okrese Liptovský Mikuláš sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h), upozorňujú meteorológovia.

Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Táto výstraha platí v v stredu do 18:00.

Snehové jazyky a záveje

Do štvrtka do polnoci platí aj výstraha I. stupňa pred snehovými jazykmi a závajmi. SHMÚ očakáva tvorbu snehových jazykov. Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie