Kultúra

Slovenská hudobná scéna sa rozrastá: O slovo sa prihlásila ružomberská kapela Levandeé

Začiatkom roka sa ružomberská indie-rocková kapela Levandeé uviedla na slovenský trh debutovým dvojsinglom. Trojica mladých hudobníkov - Michaelo de Franca, Viktor Mydlo a Daniel Handák sa tak postarala o jeden z prvých hudobných počinov roka 2015.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská hudobná scéna sa rozrastá: O slovo sa prihlásila ružomberská kapela Levandeé
Zdroj: Dnes24.sk

Členovia kapely, ktorej názov je slovnou hračkou odvodenou od kvetu levandule, nie sú úplní hudobní nováčikovia. Frontman kapely Michaelo de Franca má za sebou niekoľko pódiových spoluprác, basgitarista Viktor Mydlo tretím rokom hudobne sprevádza úspešného speváka Martina Haricha a bubeníka Daniela Handáka je možné vidieť aj v jazz-big bandovom orchestri RK Jazz Band.

Dvojicu debutových skladieb Nočný básnik a Čaj o piatej krstili začiatkom roka na „domácej pôde“ v Ružomberku. Obe rozprávajú podobný príbeh z pohľadu muža. „Čo si budeme klamať, je to o ženách. Kým v jednej skladbe je žena tou submisívnejšou a necháva sa riadiť mužom, v tej v druhej je zas ona tou dominantnou, ktorá pevne drží a riadi muža,“ prezradil spoluautor a basgitarista Viktor Mydlo. Aj preto zdobí obal debutového počinu žena, ktorá leje víno s popolom do jedného bodu.

Okrem oficiálnej webovej stránky kapely sa obe piesne nachádzajú na stiahnutie spolu s krátkym teasrom na youtube a na stránke bandzone.cz. „Uvedomujeme si, že sme neznámou kapelou, a tak je pre nás najväčším plusom, ak sa naša hudba bude sťahovať a počúvať v čo najväčšom počte a zadarmo,“ povedal frontman Michaelo de Franca.

Levandeé, debutový dvojsingel
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie