Rôzne

Stovke žiakov sa ešte nechce oddychovať: Na KU-čke si robia Detskú univerzitu

Slávnostnou imatrikuláciou nových študentov sa v pondelok začal nový ročník Detskej univerzity na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Tá prilákala viac ako 100 žiakov zo základných škôl. Pokračovať bude celý týždeň a skonči v piatok promóciou a odovzdávaním diplomov.

Ilustračný obrázok k článku Stovke žiakov sa ešte nechce oddychovať: Na KU-čke si robia Detskú univerzitu
Zdroj: Dnes24.sk

„Máme veľa energie!“ Motto tohtoročnej Detskej univerzity vystihuje všetky aktivity, ktoré sú pre deti pripravené. Tie budú zamerané na oblasť energie, jej podoby a využitie v živote človeka. Deti absolvujú širokú škálu workshopov, prednášok, konferencií a exkurzií. Okrem iného tiež navštívia Energoland v Mochovciach, absolvujú prehliadku elektrárne a zastavia sa aj v Arboréte Mlyňany. Tento rok je špecifický aj tým, že v odbornej vedeckej oblasti bol vyhlásený za Medzinárodný rok svetla.

Katolícka univerzita tiež nezabúda na duchovný rozmer podujatia. Deti upriamia svoju pozornosť aj na životodarnú energiu, ktorú ponúka Boh cez kňazov vo sviatostiach.

Hlavným organizátorom Detskej univerzity 2015 je Pedagogická fakulta KU, ktorá prostredníctvom svojich pedagógov a študentov celé podujatie zastrešuje. „Želáme si, aby sa životná energia malých študentov a detský elán učiť sa a poznávať nové veci, naplno rozvinuli prostredníctvom programu, ktorý sme pre deti spolu pripravili,“ prajú si tvorcovia Detskej univerzity.

Text a foto: Jakub Krška, mediálne oddelenie Detskej univerzity 2015

Detská univerzita 2015 na KU v Ružomberku
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie