Tomáš Batiz Správy

Štrajk dopravcov v Ružomberku: Do kedy budú blokovať hlavný ťah? FOTO a VIDEO

Štrajkujúci dopravcovia blokujú od štvrtka dopoludnia cestný ťah cez Ružomberok. Premávka v meste i mimo neho je aktuálne zhustená, dopravu na križovatke pri celulózovo-papierenskom podniku usmerňujú policajti.

Zdroj: TASR

Koordinátor blokády a člen Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) Vladimír Sopúch uviedol, že štvrtková blokáda potrvá do 18.00 h. Pokiaľ sa dopravcovia v Bratislave a ministri nedohodnú, v piatok (10. 1.) aj cez víkend sú podľa neho pripravení prísť opäť.

„Nie sme pripravení na kompromis. Teraz to dobojujeme do konca. Tentoraz neodídeme. Keď môže parlament zasadať pre Irak, môže aj pre dopravcov Slovenska,“ vyhlásil Sopúch.

Polícia odporúča vodičom, aby sa Ružomberku, pokiaľ je to možné, úplne vyhli. Tranzitnej doprave odporúča využiť obchádzkovú trasu v smere na Banskú Bystricu cez horský priechod Čertovica v oboch smeroch, regionálnej doprave obchádzku cez Bešeňovú, Liptovskú Teplú, Liskovú a Likavku.

Podľa ružomberského primátora Igora Čombora sa mesto môže na takúto situáciu pripraviť len ťažko. „Možnosti sú obmedzené. Stredom mesta vedie dopravné spojenie sever – juh i východ – západ. To sa dá len ťažko eliminovať ráznymi alebo účinnými opatreniami. Zverejnili sme možnosti obchádzok, do toho však prišla poľadovica, preto treba dávať pozor. Pri nadmernom zaťažení týchto obchádzkových miest cestnou dopravou môže aj vzhľadom na počasie dôjsť k dopravným nehodám,“ uviedol Čombor.

Koordinátor zdôraznil, že blokádu sa snažia robiť kultivovane. Kamióny bez vyzvania púšťajú sanitky, ktoré blokovaným úsekom cesty prechádzajú. „Neženieme sem veľké množstvo kamiónov, aby sme mali pod kontrolou priechodnosť. Úplne nám stačí desať až 15 vozov na tom bode, kde štrajkujeme,“ vysvetlil Sopúch.

Od utorka (7. 11.) trvá štrajk autodopravcov v Bratislave, Košiciach či na Orave. UNAS konštatuje, že štrajk považuje za krajné riešenie, a hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov. Od predstaviteľov štátu očakáva riešenia, a to 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta.

FOTO: Štrajk dopravcov v Ružomberku
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie