Tragická zrážka pri Ružomberku: Nehoda si vyžiadala ľudský život

Neďaleko Ružomberka došlo k vážnej dopravnej nehode. Vyhasol pri nej jeden ľudský život.

Aktualizované Lucia Šútorová

Hasiči zasahovali v nedeľu 25.6. pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste I/59 v smere z Ružomberka do Banskej Bystrice. Zrazili sa tam dve osobné vozidlá s autobusom, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Nehodu neprežila jedna osoba, ďalšie dve utrpeli zranenia. Hasiči z Ružomberka momentálne vykonávajú na vozidlách protipožiarne opatrenia. Cesta je uzavretá v oboch smeroch,“ uviedla Farkasová.

„Podľa predbežných informácií vodič vozidla VW Touran, ktorý jazdil v smere od Ružomberka na Banskú Bystricu, z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti jazdiacim autobusom. Po náraze bolo vozidlo VW Touran odhodené späť do pôvodného jazdného pruhu, kde doň narazil vodič ďalšieho vozidla, jazdiaci smerom na Banskú Bystricu,“ opísala Balogová.

Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život 57-ročného vodiča Volkswagena, s ťažkými zraneniami bol do nemocnice prevezený jeho 23-ročný spolujazdec a na mieste bol ošetrený vodič autobusu, občan Poľska. „Vyšetrovanie dopravnej nehody na mieste prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku. Okolnosti nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame