Futbal

Tréner Galád po prehre na Slovane: Od niektorých hráčov očakávam oveľa viac

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom súboji 4. kola Fortuna ligy 2015/2016 na Pasienkoch nad MFK Ružomberok 2:1. Hostia viedli od 13. minúte gólovou hlavičkou Masaryka.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Galád po prehre na Slovane: Od niektorých hráčov očakávam oveľa viac

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (0:1)

Góly: 56. Hudák, 61. Priskin – 13. Masaryk, ŽK: Zošák, Jakubko (obaja Ružomberok), rozhodoval: Chmura, 851 divákov.

Slovan: Mucha – Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný – Štefánik, Gonzalez – Mészáros (86. Oršula), Milinkovič (90.+ Kotula), Kubík (46. Vittek) – Priskin

MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Lupták – Nagy – P. Maslo (66. Faško), Ďubek (79. Cheptine), Zošák – Jakubko (66. Lovás), Masaryk

Na riedko zaplnených Pasienkoch a bez domáceho kotla sa vo veľkom teple začalo opatrne. No už v 13. minúte udreli hostia, keď na Ďubekov center neskoro vybehol Mucha a Masaryk loptu hlavou upratal do odkrytej brány. Zaskočený Slovan mohol inkasovať hneď v ďalšej minúte, ale spätnú prihrávku Zošák z 11 metrov poslal len nad. Potom prebral opraty Slovan v snahe vyrovnať, Milinkovičovu strelu v 18. minúte zblokovali hostia na roh, po ktorom nebezpečne hlavičkoval Hudák, ale Tofiloski vyrazil opäť na roh. V 25. minúte Milinkovičov priamy kop nadvihol hlavou Gorosito, ale trafil len pravú tyč. O minútku to nebezpečne, ale nepresne skúsil Priskin. V 32. minúte spálil Slovan najväčšiu šancu, keď peknú spätnú prihrávku Mészárosa trestuhodne nevyužil strelou nad Priskin. „Ruža“ hrozila z brejkov, Slovan sa tlačil vpred, mal územnú prevahu, ale do polčasu už nezaznamenal nebezpečnejši­u šancu.

Tréner domácich Tittel poslal až do 2. polčasu kanoniera Vitteka, ktorý mohol vyrovnať v 49. minúte, obtočil sa cez obrancu hostí, ale loptu poslal nad. V 54. minúte krásne prenikol Milinkovič, pekne vysunul do zakončenia Vitteka, jeho strelu ale Tofiloski s vypätím síl vyrazil na roh. Vyrovnanie viselo vo vzduchu a zrodilo sa v 56. minúte, keď vysoký center kapitána Milinkoviča našiel Hudáka a stopér „belasých“ umiestnil hlavičku presne. Slovan ďalej útočil, hostia sa bránili, ale neubránili. V 61. minúte vyhral súboj s posledným obrancom Priskin a rutinérsky sám pred brankárom nezaváhal. Obraz hry sa nemenil, domáci tlačili, tvrdo pálil Mauro, ale brankár hostí jeho pokus skrotil. V 73. minúte vo veľkej šanci zlyhal Milinkovič. Slovan si záver ustriehol, Oršula ešte v nadstavenom čase trafil tyč. „Belasí“ získali druhú výhru v sezóne vo FL.

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „Niekde robíme chybu, keď v treťom zápase vedieme 1:0 a nezvíťazíme. Zošák netrafil prázdnu bránu, to bol rozhodujúci moment. Slovan si za druhý polčas výhru zaslúžil. Od niektorých hráčov očakávam oveľa viac.“

Dušan Tittel, tréner Slovana: „Očakávali sme ťažký zápas, lebo máme v nohách štvrtkový Krasnodar. Minulý rok sme zdolali Ružomberok vždy o gól, som rád, že aj teraz. V prvom polčase sme hrali pomaly a dovolili sme súperovi streliť gól. Potom sme ale už boli aktívnejší a dominovali sme. Som rád, že sme zvíťazili.“