Týždeň mobility v Žilinskom kraji: Koho sa bude týkať lacnejšie cestovné?

Žilinská župa sa zapojí do Európskeho týždňa mobility, cestujúcim to prinesie výhody. Zľavy sa budú šplhať do výšky 47 %.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň mobility v Žilinskom kraji: Koho sa bude týkať lacnejšie cestovné?
Zdroj: TASR

Do Európskeho týždňa mobility sa zapojí Žilinská župa aj tento rok. Od pondelka 16. septembra do nedele 22. septembra budú môcť cestujúci prímestskými autobusmi cestovať so zľavou až do výšky 47%, informuje hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Zľavy na cestovnom sa budú týkať všetkých cestujúcich, ktorí zaplatia jednosmerné obyčajné cestovné.

„Cestovanie prímestskými autobusmi, ktoré financuje Žilinská župa vo verejnom záujme bude lacnejšie o 31 až 47 percent v závislosti od prejdenej vzdialenosti. Využívaním udržateľných spôsobov dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, je možné znížiť emisie uhlíka, či zlepšiť kvalitu ovzdušia,“ uviedla Remencová.

,,Áut na cestách pribúda a ľudia často stoja v kolónach. Ak chceme ľuďom vrátiť dôveru v cestovanie autobusmi, či vlakmi, musíme im pripraviť vhodné podmienky. Tento rok sme napríklad v Rajeckých Tepliciach vybudovali moderné prestupné miesto s novými parkovacími miestami, informačnými tabuľami, či chráneným státím pre bicykle. Verím, že postupnými krokmi v integrácií dopravy sa nám podarí cestujúcich pritiahnuť do verejnej dopravy, čo bude mať za následok zvýšenie bezpečnosti aj celkovej pohody obyvateľov,“ uviedla županka Erika Jurinová.

Praktické informácie:

  • V týždni od 16. – 22. septembra 2019 budú môcť cestujúci verejnou hromadnou dopravou cestovať za zvýhodnené ceny lístkov.
  • V rámci prímestskej pravidelnej autobusovej dopravy na území Žilinského kraja bude uplatňované zľavnené cestovné pre všetkých cestujúcich platiacich jednosmerné obyčajné cestovné ako v hotovosti, tak z dopravnej karty.

Európsky týždeň mobility sa každoročne koná v rovnakom čase už 17 rokov. Žilinská župa sa zapojila po druhýkrát.

Foto ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie