Jozef Milan Iné športy

V Ružomberku behá a skáče dvojnásobný majster Slovenska Peter Krška

Minulý víkend sa v Skalici konali Majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva v ľahkej atletike. Dva individuálne tituly si vybojoval Ružomberčan Peter Krška, ktorý bol najlepší na 60 m prekážok a v diaľke. V štafete na 4x60m spolu Adriánom Petrufom pomohol tímu získať striebornú medailu.

Ilustračný obrázok k článku V Ružomberku behá a skáče dvojnásobný majster Slovenska Peter Krška

Peter Krška, žiak ZŠ Zarevúca, ktorý preteká za Spartak Dubnica nad Váhom, sa stal v nedeľu 21. júna dvojnásobným majstrom Slovenska mladších žiakov v skoku do diaľky výkonom 528 cm a v behu na 60m cez prekážky výkonom 9,80 s. Spolu s ďalším Ružomberčanom Adriánom Petrufom štartoval v štafete na 4×60 m, v ktorej si obaja vybojovali strieborné medaily. Z ružomberských atlétov bola v štafete na 4×60 m úspešná aj Patrícia Kačníková, ktorá sa podieľala na 3. mieste.