Jozef Milan Basketbal

V ružomberskej Koniarni Slovenky rozdrvili Slovinky

AKTUALIZOVANÉ - Slovenské basketbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom ôsmom a poslednom vystúpení v kvalifikácii ME 2013 v Ružomberku nad Slovinskom. Pozrite si fotogalériu.

Už pred sobotňajšou kvalifikačnou derniérou mali zverenky trénera Ivana Vojtka definitívu postupu na šampionát do Francúzska. Vysokým triumfom nad Slovinkami, keď najmä v poslednej štvrtine Slovenky excelovali 33 bodmi, sa stali aj celkovými víťazkami C-skupiny, z ktorej na šampionát postúpili prvé dva tímy, okrem SR aj Litva.

kvalifikácia ME 2013: SLOVENSKO – Slovinsko 93:54 (42:26)

Slovensko: Jalčová 13, Kupčíková 12, Lukačovičová 6, Kubátová 4, Jurčenková 0 (Tetemondová 16, Sujová 16, Kmeťová 10, Černáková 9,Vyňuchlová 8, Minčíková 0) Slovinsko najviac bodov: Trebecová 15, Piršičová a Ostermanová po 11. TH: 25/17 – 26/18. Fauly. 20 – 24. Trojky. 10 – 11. Rozhodovali: Cmikiewicz (Poľsko), Koljenšič (Čierna Hora) – 1300 divákov. Štvrtiny: 20:13, 22:13, 18:13, 33:15.

V ružomberskej Koniarni malo stretnutie vynikajúcu divácku kulisu. V 2. min. bol stav 2:2, no v ďalšom priebehu už bol vo vedení iba slovenský tím. V 9. min. slovenské reprezentantky ušli svojmu súperovi už o 13 bodov – 20:7. No potom si domáce vybrali slabšiu chvíľu. Z ich hry sa vytratila účinná jednoduchosť, zároveň dievčatám „odišla“ streľba a po šesťminútovej streleckej odmlke, sa v 14.min. náš náskok scvrkol na päť bodov – 20:15. Po menšom útlme sa slovenská reprezentácia vrátila do starých koľají a tesne pred koncom prvého polčasu mala k dobru 18 bodov – 42:24.

Do druhej dvadsaťminútovke hostiteľky vstúpili trošku chaoticky a súper to využil, v 26. min. sa priblížil na 12 bodov – 49:37. No viac už do zápasu „neprehovoril“. Po troch štvrtinách Slovensko viedlo 62:39 a potom už bola v hre iba otázka konečného skóre, Slovensko až do konca excelovalo.

Ivan Vojtko, tréner Slovenska: „Zaslúžene sne vyhrali. Určite by sme Slovinky boli zdolali aj keby prišli v kompletnom zložení, aj keď nie takým rozdielom. Hoci sa tam vyskytli dve hluchšie fázy, bol to jasný zápas. To bolo aj tým, že sme veľa striedali, chceli sme dať šancu všetkým hráčkam. Na konci dominovala a chytila sa aj druhá päťka. Všetky hráčky zahrali dobre.“

Výsledok 2. zápasu: Belgicko – Holandsko 72:61 (31:39)