Ivana Milanová Správy Samospráva

V ŽSK môže vzniknúť takmer 6000 pracovných miest

Podľa údajov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) by v Žilinskom kraji mohlo v budúcnosti vzniknúť takmer 6000 nových pracovných miest predovšetkým v oblasti automobilového, IT či elektrotechnického priemyslu.

Ilustračný obrázok k článku V ŽSK môže vzniknúť takmer 6000 pracovných miest
Zdroj: ŽSK

Informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Lenka Záteková.

„Momentálne agentúra eviduje na území ŽSK desať rozpracovaných projektov zahraničných investorov, ktorí zvažujú začať či rozšíriť svoje podnikanie v župných regiónoch. Potenciál týchto investícií je 318 miliónov eur, ktoré by pre náš kraj mohli priniesť až 5710 nových pracovných miest,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

Najväčšou výhodou kraja je podľa neho poloha. „Sme prirodzeným dopravným uzlom, vďaka čomu ponúkame lepší prístup ako ostatné oblasti, a to nielen na Slovensku,“ skonštatoval s tým, že len v minulom roku tu agentúra SARIO uzatvorila ďalšie dva investičné projekty s Mondi SCP Ružomberok a Franke Kitchen v Strečne, ktoré by mali priniesť investície vo výške 337,6 milióna eur a približne 330 pracovných mi­est.

„Hospodárske vzťahy so zahraničím rozvíjame predovšetkým formou obchodných misií, B2B rokovaní alebo návštev veľtrhov, na základe čoho prezentujeme kraj ako správne miesto pre podnikanie,“ priblížil predseda ŽSK. Pre lepšiu životnú úroveň obyvateľov je podľa jeho ďalších slov potrebné naďalej otvárať dvere novým investorom, ktorí prinášajú rozvoj, modernizácie a predovšetkým prácu v regiónoch.

Príťažlivé sú pre investorov v ŽSK tiež priemyselné parky a oblasti v Bytči, Krásne nad Kysucou, Gbeľanoch, Košťanoch nad Turcom, Kysuckom Novom Meste či Žiline, kde pravidelne prebiehajú obhliadky pre potenciálnych investorov, dodal Blanár.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie