Jozef Milan Futbal

Víkendový futbal mladých: Zaujímavé a bojovné zápasy so Žilinou a Bystricou

Počas minulého týždňa odohrali kategórie U16 a U17 po dva zápasy svojich ligových súťaží, žiačky zmerali sily so ženami z Liptovského Mikuláša. Starší dorast bezpečne zdolal Bardejov. Pozrite si prehľad všetkých duelov aj s bohatou fotogalériou.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový futbal mladých: Zaujímavé a bojovné zápasy so Žilinou a Bystricou

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – Partizán Bardejov 3:0 (2:0)

Góly: Kurilla 2, Zsigmund

• Stanislav Ďuriš (tréner MFK Ružomberok U19): ,,Hráči od začiatku zápasu išli za víťazstvom. Zodpovedný prístup, koncentrácia a dôraz v pokutovom území sa prejavil na konečnom výsledku. Gól sme neinkasovali a v ofenzíve sme boli efektívni. Chlapcom patrí pochvala za prístup k zápasu."

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: Kutlík

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

• Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok U17): ,,Žilina bola po celý zápas futbalovejšia. V stretnutí sme sa zamerali viac na defenzívu, no v záverečnej 15-minútovke sme hrali útočnejšie a vypracovali sme si aj gólovú príležitosť. Súper bol jednoznačne lepší."

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (2:0)

Góly RK: Badár, R. Kružliak, Brenkus

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:3 (1:0)

Góly RK: J. Kudlička, M. Bobček, Zemančík

• Vladimír Helbich (tréner MFK Ružomberok U16): ,,V rýchlom útočnom stretnutí padlo päť gólov a množstvo gólových príležitostí ostalo nevyužitých, hlavne z pohľadu hostí. Domáci vyhrávali na začiatku druhého polčasu už 2:0, ani to však nezastavilo hráčov nášho tímu, ktorí do konca zápasu zvrátili skóre v náš prospech – 2:3. Veľmi cenné a zaslúžené víťazstvo po celozápasovom výbornom výkone!"

I. liga starší žiaci stred (U15):

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:3 (0:0)

Góly: Daniel, Múdry, Klačko

I. liga starší žiaci stred (U14):

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 4:1 (3:0)

Gól RK: Žiara

I. liga mladší žiaci stred (U13)

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 9:2 (6:1)

Góly RK: Rumanský 3, Bradiak 2, Sliačan, Slosarčík, Pšenčík, Maslo

• Oto Omasta (tréner MFK Ružomberok U13): ,,Po celý zápas bolo domáce mužstvo lepšie po všetkých stránkach, čo sa prejavilo aj na skóre zápasu. V prvom polčase sme hlavne svojou kombinačnou hrou a vysokým percentom držania lopty, súpera takmer k ničomu nepustili. V druhom polčase to už nebola taká suverenita, pod čo sa s istotou podpísala únava z náročného programu v týždni. No i tak chalani svojím nasadením a bojovnosťou dotiahli zápas do víťazného konca, za čo im patrí vďaka."

I. liga mladší žiaci stred (U12)

MFK Ružomberok – MŠK Námestovo 20:0 (11:0)

Góly: Salaj 4, Potocký 3, Mesiar 3, Rakyta 2, Diviš 2, Vrábeľ 2, Fula, Tutura, Jančo, Hrbček

• Róbert Hazucha (tréner MFK Ružomberok U12): ,,Bolo to z našej strany jednoznačné víťazstvo. Chlapci si schuti zahrali a nastrieľali súperovi dvadsať gólov. Preveria nás lepší súperi."

Prípravný zápas:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš (ženy) – MFK Ružomberok (žiačky) 2:1 (2:0)

Gól RK: Droppová (z 11m)

• Peter Dubovec (tréner žiačok MFK Ružomberok): ,,Na výsledku sa prejavila minimálna skúsenosť žiačok s pravidlami, podľa ktorých hrajú ženy. Predviedli však opäť kompaktný výkon, postupne si proti ženám viac dovoľovali a vyrovnanie viselo na vlásku. Chýbala len častejšia a hlavne presnejšia streľba, ked sme niekedy volili zbytočnú prihrávku navyše. S predvedenou hrou každej hráčky som veľmi spokojný."

Zdroj: mfk rk, Š. Mojský; foto: P. Graf;