Anton Hrachovský Lyžovanie

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom slalome Svetového pohára v českom stredisku Špindlerov Mlyn 3. miesto. Triumf si pripísala jej americká sokyňa.

Ilustračný obrázok k článku Vlhová opäť na pódiu: V slalome Svetového pohára skončila na treťom mieste, FOTO
12

Triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaznamenala už svoj 58. triumf v seriáli. Pätnástym víťazstvom v jednej sezóne SP navyše prekonala absolútny rekord Vreni Schneiderovej zo sezóny 1988/89. Vlhová stratila na víťazku 2,03 sekundy, druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová s mankom 85 stotín.

Po prvom kole patrila Vlhovej 4. priečka. Situáciu na trati trochu skomplikovali hmla a sneženie. Vlhová so štartovým číslom 1 stanovila výsledným časom 50,66 základ pre ostatné pretekárky. Ako druhá vyrazila na trať už istá víťazka celkového poradia v slalome a držiteľka veľkého glóbusu Shiffrinová, Vlhovú prekonala o sekundu a 33 stotín, keď sa od úvodných bránok lepšie zžila s traťou. Vlhová pôsobila ťažkopádnejšie a chýbal jej tiež kus z typickej agresivity. Pred slovenskú lyžiarku sa dostali aj Holdenerová a Švédka Frida Hansdotterová.

V druhom kole išla Vlhová agresívnejšie, zajazdila 8. najlepší čas. Stratila najmä vo vrchnej pasáži, kde vyšla z ideálnej línie a musela korigovať. Hneď po nej vyrazilia na trať Hansdotterová, no v strede trate zaváhala zásadnejšie a prepadla sa až na 7. miesto. Holdenerová si udržala druhé miesto 6. najlepším časom 2. kola. Slovenská reprezentantka obsadila bronzový stupienok premiérovo v sezóne SP, dosiahla 24. pódiové umiestnenie v kariére a 12. v ročníku. Predtým v nej bola päťkrát prvá a šesťkrát druhá. Shiffrinová išla aj druhú jazdu veľmi dobre, hoci v úvode trate urobila malú chybu, pokračovala svižne a zároveň si kontrolovala náskok. Dvadsaťtriročná Američanka získala 44. triumf v pretekoch SP započítavajúcich sa do hodnotenia slalomu.

výsledky:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:38,98 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) + 0,85 s, 3. Petra VLHOVÁ (SR) + 2,03, 4. Katharina Truppeová (Rak.) + 2,63, 5. Kristin Lysdahlová (Nór.) + 2,73, 6. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) + 2,75, 7. Frida Hansdotterová (Švéd.) + 2,80, 8. Meta Hrovatová (Slov.) + 3,13, 9. Emelie Wikströmová (Švéd.) + 3,30, 10. Christina Geigerová (Nem.) + 3,31