Futbal

Výbuch na Považí: AS Trenčín – MFK Ružomberok 5:0

V 32. kole Corgoňligy ružomberský futbalový tím prehral k.o. svoj boj o účasť v budúcom ročníku Európskej ligy s trenčianskym AS. Trénerovi Ladislavovi Šimčovi neostalo po tomto maturitnom prepadáku nič iné, len športovo zablahoželať súperovi k postupu do pohárovej Európy.

Ilustračný obrázok k článku Výbuch na Považí: AS Trenčín – MFK Ružomberok 5:0

AS Trenčín – MFK Ružomberok 5:0 (2:0)

Góly: 8., 64. Kubík, 33. Štefánik, 83. Holúbek, 90. Adi. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Adi – Bartoš, Pekár, Bielák, 2886 divákov.

AS Trenčín: Volešák – Čögley , Kleščík, Da Silva, Mazáň – Mondek (60. Mazan), Štefánik, Lobotka, Holúbek – Kubík (87. Frimmel) – William (86. Adi) MFK Ružomberok: Zich (56. Lešňovský) – Maslo, Bielák, Greššák, Nosek – Pekár, Nagy (46. Serečin), Almaský (65. Lupták), Bartoš – Ďubek – Lovás

Trenčania vstúpili do stretnutia na domácej pôde tradične aktívne. V úvodných chvíľach zatlačili svojho súpera pred jeho šestnástkou a v 8. minúte sa dočkali prvého gólu. Štefánikovu strelu z pravého okraja pokutového územia vyrazil Zich len na kopačku Kubíka, ktorý využil mierne zaváhanie defenzívy hostí a loptu poslal volejom z ťažkého uhlu do brány. Hostia sa mohli dočkať vyrovnania v 14. minúte, ale Pekárov projektil zo strednej vzdialenosti sa odrazil od brvna späť do ihriska. Aktívny pohyb Trenčanov robil defenzíve hostí problém, čo mohlo priniesť gólové ovocie po dvadsiatich minútach hry. Holúbkov center zľava umiestňoval nohou do brány Kubík, ale brankár Zich sa prezentoval perfektným reflexom. Zahanbiť sa nenechal ani Volešák, ktorý v priebehu 27. minúty pre zmenu zlikvidoval gólové príležitosti Almaského a Bartoša. V 33. minúte si Zich nerozumel so svojou defenzívou, čo využil aktívne pohybujúci sa Štefánik a poslal loptu druhýkrát do siete. Napriek tomu, že sa Ružomberok prezentoval zaujímavým futbalom, po prvom polčase prehrával 0:2.

V druhom dejstve sa hra od začiatku prelievala z jednej strany na druhú, no v prvých minútach hry sa k vážnejšiemu ohrozeniu brány nedostalo ani jedno z mužstiev. V 56. minúte prišlo k striedaniu brankárov na strane hostí. Neistého Zicha vystriedal Lešňovský, ale ani ten si dlho neudržal čistý štít. V 64. minúte priťukol center z ľavej strany William pätičkou na pravačku Kubíkovi, ktorý presne umiestnenou strelou zvýšil na 3:0. Trenčania hrali uvoľnene, zatiaľ čo Ružomberčanom sa nepodarilo presadiť sa smerom dopredu. V nasledujúcich minútach mali domáci hru pod úplnou kontrolou. Strelecké pokusy Lobotku z veľkej diaľky neuspeli a presné nebolo ani zakončenie Štefánika spred pokutového územia. Domáci napokon v závere rozobrali hostí kompletne na súčiastky ešte dvoma gólmi. V 83.minúte využil zaváhanie ružomberskej defenzívy Holúbek presne umiestnenou strelou a v poslednej minúte duelu dokonale zavŕšil znamenité víťazstvo striedajúci Adi. Trenčania si tak bez ohľadu na výsledky posledného kola vybojovali účasť v Európskej lige.

Adrián Guľa, tréner AS Trenčín: „Som šťastný. Chlapci hýrili pohybom, prihrávkami či efektivitou. Dostali sme sa na koňa dvoma gólmi a súperovi sme nedali žiadnu šancu. Hráči išli za svojím cieľom excelentne, dravo a grandiózne. Majú môj obrovský rešpekt. Ďakujem im za výkon a držím im palce v budúcnosti.“

Ladislav Šimčo, tréner MFK Ružomberok: „Gratulujem domácim k postupu do pohárovej Európy. Zaslúžili si to, zatiaľ čo my sme po vynikajúcom výkone proti Senici rýchlo vytriezveli práve v Trenčíne. Prepadli sme a duel sa pre nás vyvíjal nepriaznivo hneď od začiatku. Inkasovali sme lacné góly a naše šance sme nedokázali premeniť. Zápas ovládli domáci, na ihrisku dominovali a úplne zaslúžene vyhrali.“